A Föld Napi program rövid összefoglalása

A tavalyi tanévben a Föld Napjára (április 22.) tervezett programok a digitális oktatás idejére estek volna. Így a munkaközösségünk nem tudta megtartani szokásos módon a több állomásból álló színes programot a tagozatok tanulóinak.

Októberben pótoltuk a megemlékezést olyan formában, hogy az ne veszélyeztesse a gyerekek és a tanárok egészségét. A több állomás helyett az osztályokban elvégezhető feladatokkal készültünk.

Első feladatként egy plakát elkészítésére biztattuk az osztályokat. Ennek témája lehetett a takarékosság az energiával, élelmiszerrel, papírral, ruhával. Ezeket a munkákat egy zsűri megnézte és minden résztvevő osztályt jutalmaztak.

A felső tagozatos osztályok elültettek két naspolyafát az iskola udvarán. Bízunk benne, hogy finom terméssel szolgálják majd a következő időszak diákjait.

A tagozatok diákjai október 16-án délelőtt a szelektív hulladékválogatással, takarékoskodással, újrahasznosítással, javíttatással kapcsolatos feladatlapokat töltöttek ki az osztályaikban.

Minden résztvevő osztály ajándékot kapott a részvételéért.

Köszönjük az osztályfőnökök segítségét és az osztályok részvételét.