Szülőknek szóló szabályok

Tisztelt Szülők!

Az Aranyhíd EGYMI székhelyintézményben (Szombathely, Dózsa György út 6. sz. iskolaépület) a 2020/2021. tanévben kérjük az alábbi járványügyi szabályok betartását:

• Az iskolát kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató tanuló látogathatja.
  • Amennyiben gyermeküknél tüneteket észlelnek, a Nemzeti Népegészségügyi Központ előírásainak megfelelően gondoskodjanak orvosi vizsgálatról!
  • A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú, vagy igazolt fertőzés van.
  • Ha a diák bármilyen tünetet mutat (láz, felsőlégúti tünetek) azonnal kötelezhető, hogy felvegye a maszkját. Tehát minden diáknál legyen maszk szükség esetére. Ha a gyermek lázas, azonnal elkülönítjük a többiektől.
  • Betegség miatti hiányzás után a tanuló az iskolába kizárólag orvosi igazolással térhet vissza.
  • A vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozó krónikus betegséggel (pl.: szív-érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, légzőszervi megbetegedések, rosszindulatú daganatos megbetegedések, máj- és vesebetegségek, immunbetegségek) küzdő tanuló, amennyiben erről orvosi igazolással rendelkezik, és azt előzetesen bemutatja, esetleges hiányzását igazolt hiányzásnak tekintjük.
  • Tanulók számára a tanítási órákon, foglalkozásokon maszk viselése lehetséges, de nem kötelező.
  • Szülők kizárólag indokolt esetben jöjjenek be az intézménybe, lehetőleg előre egyeztetett időpontban, maszkban, kézfertőtlenítés után! (Titkárság: +3630/314-32-71)
  • A tanórák, ill. a napközi végén a távozó tanulókat a szülők, hozzátartozók az épületen kívül, az udvaron várhatják.
  • Kérjük fokozottan figyeljenek az iskola előtt is a távolságtartási szabályok betartására!
  • A Németh Pál Kollégiumba kihelyezett osztályok tanulóira a kollégiumi tartózkodás ideje alatt a Kollégium helyi szabályzata érvényes.

Szombathely, 2020. szeptember 1.

Lendvai Katalin