Ölbői kirándulás

2019. szeptember 25-én Bangó Mária Mira szervezésében iskolánk több osztályának lehetősége adódott busszal eljutni az ölbői Szent Miklós Gyógyfüves Házba és Kneipp Kertbe. A gyermekek boldogan buszoztak, a helyszínen pedig jóízűen kóstolták a különböző gyógynövényekből készített teákat, amelyeket készségesen szolgáltak fel a házban dolgozók. A teakóstolást követően bejártuk a kertet, ahol többek között lestyánnal, citromfűvel, bazsalikommal, rozmaringgal, stb. találkoztunk, majd ezt követően részletes beszámolónak lehettünk fültanúi a gyógynövényekről, azok szárításáról, felhasználási módjukról. A diákok mozogtak is, mezítláb és/vagy zokniban kipróbálták a különböző felületű taposóösvényeket, amelyet mind-mind nagyon élveztek. Összességében egy vidám őszi délelőttöt töltöttünk el, melynek középpontjában az egészség állt.